Mobilní telefon HTC Desire Z je hlavním tématem tohoto webu. Najdete tu spoustu zajímavých informací, recenzi, tapety, diskusní fórum a mnoho dalšího. Nadupaný telefon s QWERTZ klávesnicí pro náročné uživatele stojí určitě za zmínku a proto se na našich stránkách informujte o jeho kvalitě, ale i o jeho nedokonalostech.
Pojďme se pomalu dostat do útrob „Zetka“, abychom odhalili, jestli stojí za zvážení jeho koupě, či nikoliv. S naprostou jistotou však můžeme už teď napsat, že HTC Desire Z je kvalitní mobilní telefon, který si oblíbí nemálo uživatelů. V dané kategorii je totiž HTC Desire Z špičkou na vrcholu ledovce a nechává své konkurenty pěkně v dáli. Co je na něm tak úžasného? Čtěte dál a dozvíte se to.
Nespočet uživatelů si nekoupí telefon, který je na první či druhý pohled neosloví. Jiným uživatelům je vcelku jedno, jak telefon vypadá, hlavně ať má v sobě nadupaný hardware a software. Zkusíme tedy poměrně detailně popsat HTC Desire Z, ať víte, co přibližně od tohoto komunikátoru očekávat. Na přední straně dojme 3,7‘‘ WVGA displej, pod nímž se nachází 4 senzorová tlačítka, a ještě níže objevíme dotykový trackpad - známý z přístrojů BlackBerry, kdy se můžete pohybovat do čtyř směrů a zároveň slouží i jako potvrzovací tlačítko. Na vrchní straně zbylo místo pro telefonnní reproduktor krytý kovovou síťkou. Zde se nachází i proximity senzor se světelným senzorem pro automatickou regulaci jasu displeje. Vzhled celkově barevně - je do černo-šedo-stříbrné a působí poněkud konzervativně, neenergicky, technicky, „bez šťávy“. Ovšem určitá sorta uživatelů to jistě ocení.
HTC Desire Z je celý vyroben z plastu a hliníku, jeho 180 g hmotnost je tedy i kvůli hardwarové klávesnici pochopitelná. Baterii vlastní o velikosti 1 300 mAh, takže se vydržte na standardní (v dnešní době) jedno až dvou denní výdrž. Telefon je však opatřen úsporným procesorem od Qualcommu a při úsporném zacházení se můžete dostat až na třídenní pohotovostní, dobíjení nepotřebující stav. Velikostně na tom HTC Desire Z je poměrně hezky, nabídne 119 x 60,4 x 14,2 milimetrů. Tloušťka je dána hardwarovou klávesnicí, která v tomto případě stojí za zmínku (viz. níže). Na pravém boku nalezneme spoušť fotoaparátu, která je dvoupolohová, a Desire HD ji nemělo. Levá strana nabízí kolébkovou klávesu pro regulaci hlasitosti. Na horní straně telefonu je pro HTC typické místo k umístění zamykacího/vypínacího tlačítka.
Dotykový Super LCD displej u HTC Desire Z není nic extra, zato však nepatří k těm nejhorším. Jeho úhlopříčka je 3,7‘‘ s WVGA rozlišením 480 x 800, která zobrazuje barvy poměrně věrně. Jemnost barev je ideální, čitelnost na přímém slunci není nijak závratná (třeba oproti Samsungovému AMOLEDu). Multitouch je samozřejmostí, využijete jej při přibližování fotek, posunování skladeb v přehrávači či přibližování webových stránek nebo hraní nových her. Při otočení se displej díky pohybovému senzoru sám otočí, což je velká výhoda. Jas můžete regulovat buď vlastnoručně, nebo automaticky, a to díky světelnému senzoru.
Jedná se o speciální uživatelské rozhraní od firmy HTC. Někdo jej zbožňuje, jiný haní, takže bude nejspíše na Vás, abyste si toto specifické prostředí ozkoušeli a sami posoudili, zda-li je pro Vás vhodné či nikoliv. Dá se popsat jako „systém v systému“. Základem je sedm pohotovostních obrazovek, na které si můžete vložit jakýkoliv widget, který se Vám zrovna líbí. Ovládání dotykového telefonu je naprostá hračka, a dokonce i ti nejzarputilejší uživatelé mu přicházejí na chuť. V telefonu můžeme mít i aktivní tapety, které reagují na Vaše vlastní dotyky. Dokonce i pohotovostní obrazovky mohou být horizontálně překlopeny.
Srdcem celého telefonu HTC Desire Z je procesor Qualcomm taktovaný na 800 MHz, o krásné grafické zobrazení se mimo S-LCD displej stará i grafický čip Adreno, díky kterému se nemusíte bát zapínat novější hry, surfovat po internetu, dívat se na film a plně využívat multimédia. V základním balení najdete 8 GB paměťovou kartu, na kterou se už dá nahrát spousta věcí, takže se nebojte experimentovat. Skvěle se telefon samozřejmě ovládá díky hardwarové klávesnici, která je řešena poněkud originálně. Díky paměti RAM o velikosti 512 MB se Vám nebude nic sekat ani zpomalovat, takže můžete směle chatovat na Facebooku, dopisovat e-mail, hrát nějakou povedenou a číst si novinky ze světa internetu zaráz. Pomocí trackpadu vždy na webové stránce vyberete přesný odkaz, takže je ovládání naprostá hračka a zajímavá zkušenost. Telefon taktéž disponuje plnohodnotným Adobe Flash 10.1.
Fotografie budete na HTC Desire Z pořizovat díky 5 MPx fotoaparátu (bratr Desire HD má fotoaparát o 3 MPx větší) s maximálním rozlišením 2 592 x 1 925 (nebo i v menším rozlišení, jak je ctěná libost). Při focení můžete využít různorodých efektů, samospouště, opatřit fotky informací o aktuální poloze, atp. HTC Desire Z disponuje i možností touch-fokusu, kdy kliknete přesně na ten objekt, na který se má zaostřit. Video můžete natáčet v HD rozlišení (720p, 25 snímků za vteřinu) a pokud bude venku šero, určitě využijte přisvětlovací LED diodu, díky které bude všechno hned ostřejší.
Cílem těchto webových stránek rozhodně není vytvoření obsáhlé megarecenze, kterou si určitě můžete najít na jiných portálech, proto se s Vámi pomalu rozloučíme a zesumírujeme několik důležitých informací ohledně telefonu HTC Desire Z. Je to obstojný komunikátor s 800 MHz procesorem a 512 MB RAM, který se hodí všem, kteří nemají rádi softwarové klávesnice, nevadí jim trochu větší hmotnost a tloušťka, chtějí se pobavit díky multimédiím, hrám, surfování po internetu a potřebují k tomu svižný přístroj. Fotit telefon umí obstojně, nahrávat umí v HD rozlišení 720p, využijete na něm i navigaci, digitální kompas, připojení k různým sociálním sítím a skvěle se synchronizuje s Google účtem.